Mieszkanie z przyjacielem

Poszukujesz mieszkania do wydzierżawienia? Potrzebujesz współlokatora do podziału czynszu? Jeśli wymagasz współlokatora i masz najważniejszego przyjaciela, to twardo sądzisz że to on powinien pozostać Twoim współlokatorem. Dlaczego nie? Macie ten sam fason kostiumu, gust muzyczny, kochacie te same filmy, po prostu pięknie dogadujecie się ze sobą. Ale, gdy chodzi o wspólne wynajmowanie mieszkania, Twoja stosunek z druhem przełoży się na nowy typ seksu. Zostaniecie współlokatorami. Stosunek ze współlokatorem znacznie różni się od relacji z najlepszym przyjacielem. Teraz będziecie odpowiedzialni za czynsz, weksel za wodę, prąd i gaz, internet, telefon, oraz będziecie mieć właściwe opłaty takie jak: ubezpieczenie za auto, szkody za telefon komórkowy, ubezpieczenie lecznicze, kredyty studenckie i jadło oraz wszystko to co pojawia się każdego dnia. Wspólne dom sprowadza się do jednego: PIENIĘDZY!

Musisz pytać sobie jedno zapytanie: Czy Twój przyjaciel jest odpowiedzialny? Czy został osobą przyzwoitą i będzie płacił weksle na sezon? Czy ma trwałą pracę? Jeśli na chociaż jedno z zadań powyżej odpowiedź brzmi nie, to musisz się zastanowić, czy najlepszy kolega będzie innowacyjnym współlokatorem, musisz się przygotować na to że wasze związki zdołają być kwaśne, zwłaszcza w rzeczach finansowych. To bardzo sławne, że pieniądze są podstawą kłótni wielu małżeństw i kompozytów przyjacielskich, co więcej potrafią one doprowadzić do pełnego rozpadu przyjaźni i grupy. Zabezpieczenie może istnieć dokuczliwe do osiągania. Pewnie znajdzie się ewidencja odmiennych motywów dlaczego ty i twój najważniejszy przyjaciel potraficie przestać egzystować przyjaciółmi kiedy jesteście też współlokatorami. Dam Ci kilkanaście wzmianek, jakie ulżą Ci przebywać ze współlokatorem.

 1. Przed przeprowadzką z najlepszym kumplem najpierw dowiedz się tego, o czym wspomniałem powyżej. Czy ma stałą prace? Czy bez kłopoty będzie płacił czynsz i inne weksle? Dobrym pomysłem egzystuje rozdzielenie wydatków na papierze, ażeby jasne było jak mroczne na białym ile co będzie kosztować.
 2. Usiądź z najważniejszym kolegą i zbadaj sprawy, które zdołały by doprowadzić do konfliktu. Postaraj się wykryć wyjście. Pamiętaj, ażeby pytać pytania rodzaju: „ Co by się stało, gdyby jeden miesiąc nie posiadał pieniędzy na czynsz” lub „Czy byłbyś zdenerwowany, jeżeli Twój chłopak/dziewczyna spała by kilka razy w tygodniu? ” Dowiedz się jak rozwikłać kłopoty razem jako współlokatorzy, spowoduje to mniej walk między wami. Przebieg o odszkodowania Bielsko Biała czasami istnieć kłopotliwy i czasochłonny.
 3. Ty i Twój najwyższy przyjaciel oczywiście pochodzicie z innych domów, posiadacie różnorodny wzór trwania. Dowiedz się, czy Twój przyjaciel pozostał samodzielny w układaniu, czy też zazwyczaj jego mamusia sprzątała po nim. Jeżeli był samodzielny to jak najwybitniej przekazuje się na współlokatora, musisz nakreślić klarowne zasady już od zaczątku. Obowiązki takie jak wynoszenie śmieci, mycie garnków, segregowanie nie mogą konstytuować kłopotu.
 4. Jeżeli chodzi o rachunki takie jak sieć, gaz, prąd musicie rozumieć kto ile zużywa, ażeby prościej następnie było wam się rozliczyć.
 5. Określcie zrozumiałe maksymy od początku, podczas wad jednego współlokatora nie można wstępować do jego apartamentu o pożyczać przedmiotów bez pytania. Przeważnie trzeba zapytać, nawet jeśli jesteś pewien, że Twój kolega powie tak. Prywatność trzeba szanować.
 6. Czy swobodniej będzie konstruować się na jadło po pół? Potrafisz egzystować zdziwiony jak dowiesz się, że Twój współlokator zjadł twój jogurt albo lody. Samodzielnie uważam, że porządnym pomysłem będzie wspólne robienie zakupów. Jednocześnie nie krępuj się nabywać przedmiotów które tylko Ty konsumujesz. Nie ukrywaj strawy przez swoim współlokatorem, bowiem został to nie fajne i małostkowe, jeżeli raczysz mieć swoje pożywienie uprzedź o tym swojego współlokatora i poproś, aby nie jadł Twojego jedzenia. I odwrotnie, nie potrafisz spożywać nie swojego pożywienia.
 7. Fajnie pozostał przyjmować gości w wynajmowanym apartamentu zarówno przez Ciebie jak i Twojego druha, jakkolwiek pamiętaj że przesiadywanie gości do późnych godzin nocnych jest meczące. Musisz znać projekt swojego współlokatora, musisz widzieć czy ma na rano do pracy, i wyprosić gości.
 8. Czy twój przyjaciel współlokator ma chłopaka/ dziewczynę, jaka będzie spała całkowity czas? Musisz zapytać o to od razu, aby mieć jaskrawość oraz żeby nie stało się to następnie kłopotem. Poza tym jeżeli mąż Twojego współlokatora będzie pochłaniać wasze wspólne pożywienie musi się do niego dokładać. Ten sam problem tyczy się sprzątania, jeśli mąż robi nieład Twój współlokator musi za niego sprzątać.
 9. Nie zostawiaj swojego chłopaka/dziewczyny samej w towarzystwie współlokatora i na odwrót, to chyba egzystować niezręczna sytuacja.
 10. Nie pożyczaj sprzętów elektronicznych bez zdolności swojego współlokatora, pamiętaj ażeby przeważnie pożądać o zgodę, tak samo Twój współlokator powinien zazwyczaj Cię żebrać o zgodę. Nie wolno naruszać prywatności i czytać smsów, maili, korespondencji itp.
 11. Jednym z fundamentalnych motywów, dlaczego najważniejsi przyjaciele przestają być przyjaciółmi to zerwanie umowy najmu przez jednego ze społeczeństwa. Został to wysoki kłopot, gdyż inna osoba pozostanie z wszelkimi kosztami sama. Można nagle zyskać odszkodowania Bielsko-Biała, pod warunkiem, że będziemy o nie wojować.

Nieznośnym został, żeby przewidzieć przyszłość, jakkolwiek po przeniesieniu się z najważniejszym druhem do łącznego mieszkania powinniście uzgodnić, żeby nie łamać umowy najmu. Jeśli nie zdołacie sobie zagwarantować nie rozbicia umowy najmu to warto poszukać apartamenty z krótką umową np. na 3, 6 albo 12 miesięcy. Weź moje słowa do serca, jeżeli Ty lub Twój kolega złamiecie umowę najmu gwarantuję, że nie będziecie już bardziej przyjaciółmi. Jeżeli cenisz swojego przyjaciela i utrzymujecie tę relację od wielu lat nie polecam, aby pozostał Twoim współlokatorem. Kompozyty zdołają się łatwo zmarnować ze względu na pieniądze. Najlepsi towarzysze nie często egzystują najlepszymi współlokatorami!